Rapeři a životopisy

11. února 2007 v 19:40 |  Rapeři a životopisy
50CENT
50 Cent se narodil jako Curtis Jackson, 6. července 1976 v South Jamaica / Queens v New Yorku, do rodiny s drogovou minulostí. Pseudonym 50 Cent si Curtis zvolil podle proslaveného gangstera Fort Green Projects. Rapper je věřící a jedno z jeho tetování říká: "Bůh mi rozumí." Otce nikdy nepoznal a matka byla dealerkou drog, vystupující pod přezdívkou Fat Cat. Když bylo Curtisovi 8 let byla jeho matka zastřelena při loupežném přepadení. Po její smrti se Curtise ujali prarodiče.
Kolem 10 let začal s boxem a byl velmi nadaný, trénoval dokonce v legendární Gleason's gym. Snu o nadvládě v ringu se ale vzdal a začal pod přezdívkou Boo Boo obchodovat s drogami.V té době začal i rappovat. Vážnější postoj k rappu získal až s narozením svého syna Marquise, uvědomil si, že ho musí finančně zajistit a že už nechce trávit tolik času ve vězení. Jednomu pobytu za mřížemi se Fifty vyhnul tak, že se místo toho zúčastnil 7 - měsíčního vojenského výcvikového tábora. Nadání mladého rappera si všiml Jam Master Jay z Run DMC, který vlastnil malé nahrávací studio. Fifty u něj podepsal svou první smlouvu. Jam Master Jay ho naučil sestavovat písně a dodržovat správný rytmus.Díky tomu se Fiftyho mixtapes začali slušně prodávat. I přestože se od Jam Master Jaye naučil spoustu věcí, brzy pochopil, že se s ním nedostane tam kam potřebuje. Smlouvu vypověděl a začal se poohlížet po větší nahrávací společnosti. V roce 1998 50 Cent, Lloyd Banks a Tony Yayo zakládají G- Unit.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
DMX
DMX debutoval kontroverzním filmem Hypa Williamse Belly. První velkou příležitost mu dal producent Joel Silver. Bylo to v akčním filmu Romeo musí zemřít. Hrál zde Silka, majitele diskotéky, který se snaží přežít uprostřed války dvou gangů a po boku Jeta Liho.

V dalším akčním filmu producenta Joela Silvera Lovec policajtů pro změnu sekundoval Stevenu Seagalovi jako Latrell Walker, obchodník s drogami, který pomáhá pochytat úplatné policisty.

Mimo to je DMX úspěšným rapovým zpěvákem a skladatelem, který má na kontě několik desek. Na přední příčky hudebních žebříčků se dostal deskou inspirovanou klasickými horory nazvanou Flesh of My Flesh, Blood of My Blood. Jeho píseň například můžeme slyšet ve snímku Rychle a zběsile.

DMX také režíroval několik videoklipů. Jako muzikant se objevil v celovečerním dokumentárním filmu Backstage.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
EMINEM
Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III se narodil 17.10.1972 (Váhy) v St.Joseph (blízko Kansas City). Dětství neměl příliš šťastné. Žil sám s mámou a mladším bratrem, tátu nikdy neviděl. Mámě se narodil v 17-ti letech, byla závislá na drogách a živila se jako prostitutka. Vyrůstal u svého strýčka Ronalda, ten zemřel na předávkování heroinem. Potom se celé dětství s matkou neustále stěhoval, měnil školy, a tak neměl žádné kamarády. Marshall byl vyvržencem, který nikdy nepoznal pocit být někým milován. Zranitelný chlapec bez přátel, kterému se spolužáci vysmívali. ,,Matka mě s sebou tahala jako pytel mouky. Byl jsem pro ní jenom obtížné břemeno, kterého se nikdy nezbaví. Byl jsem bastardem, kterého bylo možno týrat, protože neměl žádné přátele. Holkám jsem se nelíbil. Žádná mě nechtěla". V jeho 12-ti letech se přestěhovali do Detroitu, ale ani zde nenašel žádné přátele, dělalo mu problémy studovat, a ještě těžší bylo vyvarovat se problémů. V 17-ti letech objevil rap, ten se stal řešením jeho potíží, východiskem z drsného života plného špatně placených náročných prací, drog a citové vyprahlosti.,,Rapování pro mě bylo duševním a sociálním bojem o přežití. Mám v sobě divoký vztek a ten ze sebe zvracím ve svých rýmech."
25.12.1995 se jemu a jeho přítelkyni (později manželce) Kimberly narodila dcera Hillie Jade Scott.
V roce 1996 vydal své debutové, nepřiliš známé album Infinite, to nemělo úspěch. Eminem o něm tvrdí: ,,Infinite bylo vlastně na zkoušku, abych si ujasnil, jak chci hrát, o čem chci mít texty a jak bych se chtěl prezentovat. Cítil jsem, že Infinite je předehra, která to všechno odstartuje, bod od kterého se bude vše vyvíjet."
V roce 1997 vyhrál v souteži Rap Olympics v LA druhé místo ve freestylu, tam se mu podařilo dát svoje demo lidem z Interscope Records. Následoval rádiový debut ve světoznámé Wake Up Show, kde Eminem pronesl pár šílených a potrhlých frází, které všechny ohromily.,,Cítil jsem to jako tu pravou chvíli. Čas pro mě, čas, kdy se můžu projevit.Chtěl jsem z toho vytežit co nejvíc. Bral jsem to tak, že je to moje životní příležitost a podle toho, co tam řeknu se bude odvíjet má další kariéra." Všiml si ho Dr.Dre z legendárních N.W.A a byl Emem tak nadšen, že s ním začal spolupracovat. ,,Byla to čest slyšet z úst Dr.Dre že se mu líbí moje práce. Když sem vyrůstal byl sem jedním z největších fanoušků N.W.A., včetně nandavání slunečních brýlí a koukání do zrcadla, chtěl jsem být Dr.Dre, chtěl jsem být Ice Cube. Je to největší hip-hopový producent vůbec."
Rozhodl se udělat něco, co by se líbilo. Začal pracovat na svém vlastním projektu-Slim Shady. Vymyslel a stvořil Slima Shadyho, temnou část své osobnosti, stín každé špatnosti, osobu plnou zloby. V roce 1997 vzniklo The Slim Shady EP. 23.2.1999 vyšlo další album-Slim Shady LP. Tyto dvě alba odstartovali jeho kariéru.,,Neměl jsem co ztratit, ale něco jsem mohl získat. Když natočím desku pro sebe, pro moje uspokojení, potom budu mít vždycky úspěch. Minimálně u sebe. A jestli ne, tak to mí producenti jednoduše zabalí a zapomenou na celýho Slima Shadyho. Ale já jsem prostě natočil něco, co jsem chtěl já. Co jsem já chtěl slyšet. EP Slim Shady je pro každýho, kdo na mě kdy měl ňáký kecy." Slim Shady mělo úspěch a znamenalo osudový zlom v Eminemově kariéře.
A tak se ocitl v popředí zájmu médií, na hip-hopovém výsluní slávy. Ale má to i stinné stránky: ,,Strašně mi chybí, že už se nemůžu volně pohybovat. Doma je park, ve kterém jsem dříve hrál basketbal. Dneska se tam nemůžu ukázat bez toho, aby někdo neustále nechtěl autogram - a to ti samí lidé, se kterými jsem dříve byl v jednom týmu. To je hnusný. Takže potom si necháš postavit vlastní basketbalové hřiště za vysokými zdmi jenom proto, abys mohl dělat to na co máš chuť. Nemáš jinou šanci - takže drž hubu a vyrovnej se s tím."
Velice miluje svou dceru Hillie.,,Svoji práci dělám jenom pro ni. Momentálně vydělávám spoustu peněz a dávám je na její vzdělání. Měla by něco se svým životem udělat a nikdy neměla být závislá. Chci na ni jednou být hrdý, ale nebudu ji nijak nutit."
Nesnáší hodně lidí: v The Real Slim Shady prohlásil, že Christina Aguilera spala s Fredem Durstem (Limp Biskit). Pro časopis New Musical Expres uvedl, že ,,Christina je kráva, která kecá do věcí, o kterých nemá ani páru."
Nebo Will Smith: ,,Původně jsem si Willa vážil, ale teď se najednou zbláznil a rozbil svýma sračkama celý koncept rapu. Rozbil gangsta rap music a to je jeden z nejvlivnějších stylů, kterej dneska máme. Vážím si samozřejmě toho, že říká to co si myslí, ale každý člověk na tom není tak dobře jako Will Smith. A ne každý se takhle dívá na svůj život. Pro mě za mně, pokud někdo chce rapovat o ptáčcích, čmeláčcích a květinkách, tak ať si o nich klidně rapuje, ale ať blbejma moralitama neničí věci druhejch. Když jsem poprvé slyšel to jeho: "Nikdo by neměl klít. Když já nekleji, nikdo by neměl klít." ..bylo to, jako by kopal do mne, do Dr. Dre a všech ostatních, kteří ve svých písních používají sprostá slova a nadávky, aby vyjádřili sami sebe a mluvili na lidi jejich jazykem a ne mluvou z nedělní školy."
Eminem se proslavil také svými skandály, kterých má opravdu požehnaně a nevybíravými texty, ve kterých kritizuje všechno a všechny, kdo mu kdy v životě ublížil. Matkou a nepoznaným otcem počínaje, přes útlak ze strany spolužáků až po popové hvězdy typu Britney Spears a Christiny Aguilery.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
THE GAME
Vlastní jméno: Jayceon Taylor
Narozen: 27/11/1979 - Compton, CALIFORNIA
The Game se narodil a vyrostl v rodišti "gangsta rapu", v Comptonu, Kalifornie. Jeho přezdívku mu vymyslela babička ještě, když byl malý. Prý si rád hrál s kýmkoliv na cokoliv. Jak už je tomu v Comptonu pravidlem i Game se zapletl s gangy - tentokráte to byli Santana Blocc Crips. Ale kvůli problémům které měl díky svému členství v gangu a problémech s otcem se Game ve 3. třídě ocitl v programu pro opuštěné děti kde zůstal až do 9. třídy.
Krátce po té co se znova nastěhoval ke své matce byl postřelen jeho starší bratr Jevon, který pak na následky svého zranění zemřel. Zanedlouho po maturitě, v roce 1999, byl také zastřelen jeho adoptovaný bratr Charles. Jeho další nevlastní bratr, přezdívaný "Big Fase Hunned", vyrostl v jiné části Comptonu a byl členem znepřáteleného gangu Cedar Block Pirus Bloods. Ale jak se vztah mezi ním a Gameem prohluboval, tak rostl i vliv, který měl na svého bratra. Zanedlouho se Game stal členem gangu CGPB a to i přes to že i nadále žil v Crip sousedství.
Ještě než Game začal rappovat, se svou výškou 192cm, se stal basketbalovou hvězdou na Compton Higgh School a vysloužil si tam i přezdívku "Chuck Taylor".
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
2PAC
Narodil se 16. června 1971 v Bronxu, New York. Jeho matka Afeni Shakur ho porodila jenom dva měsíce po návratu z vězení. Jeho otec byl Billy Garland nebo kluk známý jako 'Legs', ale to se nikdy nikdo nedověděl. Jako dítě zažil 2PAC hodně stěhování. Nejdříve z Brooklynu, New York do Baltimoru, kde začal chodit do školy . Jeho učitel byl překvapen jeho nadáním . . Poté se přestěhoval na západní pobřeží do Oaklandu, Kalifornie, kde se poprvé setkává s rapem. S jménem 'MC New York', rapuje 2PAC v okolí Bay Area se skupinou ´Bay Area MCs´. Aby se stal slavným musel se objevit po boku slavné skupiny. To se mu povedlo účinkováním ve videu 'Same Song' skupiny Digital Underground z jejich desky 'This is an EP Release'. Po tomto vystoupení podepisuje smlouvu s labelem Interscope.
Rok poté v roce 1991 vychází joho debut: '2Pacalypse Now'. Nebylo zcela revoluční, ale některé songy jako 'Brenda's got a Baby' byly velmi originální, na rozdíl od jiných raperů. V říjnu 1991 se Tupac dostal poprvé do křížku se zákonem. Tvrdil, že jej policista napadl za neopatrnou jízdu a žaloval od oaklandské policie 10 milionů dolarů odškodného.Nastalo ale více problémů naž si 2PAC myslel, když se ukázalo, že jeden raper zabil strážníka policie, protože před činem poslouchal jeho LP '2Pacalypse Now'. Vicepresident USA Dan Quayle žádal stáhnutí desky z prodeje, ale jeho prosba byla ignorována. V roce 1993 získáva ohromnou popularitu díky albu 'Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.' Deska se ze začátku málo prodávala, prvním singlem byl 'I Get Around', dalším singlem však byl kultovní 'Keep Ya Head Up' a album se rázem stává zlatým. Tupac v té době účinkuje ve svém již druhém filmu 'Poetic Justice' spolu s Janet Jackson. Rok 1993 je pravděpodobně rokem kdy se Tupac vymkl jakékoliv kontrole.
V březnu 1993 je odsouzen k 15 dnům za udeření režiséra svého videoklipu Allena Hughes´e v L.A. Poté v dubnu na 10 dní v Michiganu za udeření dalšího rapera basebalovou pálkou. A v říjnu je zatčen v Atlantě za střelbu po dvou hlídačích. Tresty byly později zrušeny. V listopadu 1993 je Tupac obviněn, že sexuálně obtěžoval svoji fanynku v hoteleovém pokoji v New Yorku a v dubnu 1994 je zatčen za držení zbraně a marihuany v L.A. Takže když vyšel jeho další film 'Above The Rim', ve kterém exceloval spolu se stejnojmenným soundtrackem, bylo již jméno Tupac Shakur dostatečně známé. V mezičase čekání na soudní verdikt , bylo po Tupac´ovi pětkrát vystřeleno v nahrávacím studiu. Dodnes není jasné kdo stál za touto střelbou, ale 2PAC si byl jistý, že to byl Notorious B.I.G. a Puff Daddy. Den poté byl odsouzen na rok a půl do vězení.
Během doby za mřížemi vycházejí dvě alba. První je jeho skupiny Thug Life. Druhé LP 'Me Against the World' obsahovalo vinikající tracky jako např. 'Dear Mama' napsaná jeho matce, která získala cenu Gramy. V říjnu 1995, po osmi měsících ve vězení, nabízí Suge Knight 2PACovi, že Knight/Death Row Records zaplatí 1 400 000 dolarů kauece a Tupac podepíše smlouvu labelu Death Row. Tupac souhlasí a začíná připravovat první rapové 2-CD 'All Eyez On Me'. 'All Eyez On Me' zlomilo řadu rekordů. Prodej přesáhl hodně přes hranici šesti platinových desek, stal se druhým nejlépe prodávaným dvojcédečkem v historii (druhým po Beatles). Po tomto LP účinkoval Tupac ještě ve třech filmech, ´Gridlock'd', 'Bullet' spolu s Mickey Rourkem a 'Gang Related'.
Tupac nasedá spolu se Sugem Knightem (jeden s producentů Death Row) do robustního BMW 750 IL a opouští v záblescích blesků fotoaparátů novinářů Las Vegas Center Dome. S křižovatky se vyřítí bílí cadillac. V něm podle svědků jedou 3 černí muži. Padne několi výstřelů. Tupac je těžce raněn. Cadillac ujíždí a ve vzniklém davu nastává panika. Suge jede s těžce raněným Tupacem za doprovodu dvou policejních aut do Las Vegaské kliniky. Během jízdy "Tupac ještě komunikuje. V nemocnici jde Tupac ihned na operační sál. Upadá do trvalého stavu klinické smrti . O sedm dní později je na žádost jeho matky a nalezené poslední vůle odpojen od přístrojů. Následný den je spálen v krematóriu. Identita útočníků je k dnešímu dni neznámá. Nikdo Tupaca od chvíle kdy ho Suge odvážel do nemocnice neviděl. Nikdo se nikdy o případ podrobněji více nezajímal. Až teď....
I po jeho smrti, je více jak tisícovka svědků, kteří přísahali, že viděli Tupaca. Snad největší ohlas vzbudil dne 2.5. 98, kdy několik desítek lidí, čekající na rapový koncert Snoop Doggy Doga v L.A. Aréně, vidělo tmavou limuzínu vyjíždějící od zadního vchodu. Všichni přísahali, že v ní viděli sedět na zadním sedadle 2PACa.
Řada důkazů hovoří i pro fakt, že Tupac Shakur opravdu zemřel. Policejní zpráva byla utajena z důvodu ochrany otevřeného násilí mezi gangy East side a West side . V písni od Tha Outlawz s alba Resurrection s roku 98 je jasně slyšet v hlas říkající : " Did you think I'd die ?? " (Myslíte, že bych zemřel ??) . Tupac v jedné ze svých mnoha básní praví : "Až přijde 4 ůplněk roku 2003 , vrátím se zpět a budu volný " . Schovává se snad Tupac a čeká na lepší zítřky ??? Makavelli pochází od známého italského politika a vojevůdce Machiaveliho , který předstíral v bitvě smrt, aby přelstil své nepřátele . Ať tak či onak , Tupac Amaru Shakur zůstane jednou z největších postav americké černé hudby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucik lucik | 13. dubna 2007 v 20:10 | Reagovat

mas to tu pekny *=)

2 Erik Erik | 14. dubna 2007 v 11:59 | Reagovat

nejvííííc hustý,fakt super!

3 Dixxx Dixxx | 15. dubna 2007 v 11:14 | Reagovat

Moc dobrej blog,tyhle týpky mám moc rád! A všeci jsou dobří...

4 Fanyss Fanyss | E-mail | Web | 15. dubna 2007 v 14:15 | Reagovat

To sem rád)

5 Dj Flek Dj Flek | 19. dubna 2007 v 10:08 | Reagovat

hezký,máš to tu fakt dobře seřazený a přehledný! všechny tyto rapery poslouchám a jejich songy jsou nejvíc good!

6 Maartiineeczkaa Maartiineeczkaa | E-mail | Web | 24. dubna 2007 v 9:48 | Reagovat

hm super:) ceskej hh je lepsii...:D

7 honza honza | E-mail | 9. června 2007 v 20:24 | Reagovat

jo fakt to tady je good. ale ty písničky mě nejdou stahovat.jinak bomba

8 Lejdy Lejdy | 10. června 2007 v 10:18 | Reagovat

Je to tady mazec,a pisničky stahovat jdou,teda aspon mě).

9 Uzanka Uzanka | E-mail | 26. července 2007 v 14:26 | Reagovat

hej taky se mi to líbí a 2pacův životopis-wow..jeden velkej mazec....!!

10 revi revi | 1. února 2008 v 19:20 | Reagovat

2pac - 4ever

11 No Coment No Coment | 12. července 2009 v 14:16 | Reagovat

Když pořádně nevíš o Hip-Hopu a Rapu,tak to nedávej na web. Zkopíruješ životopisy s internetua a když ti řeknu kdo to byl,třeba Ice Cube s těch známějších (abys měl/a trochu šanci) tak co mi o něm řekneš ? Musíš rychle najít na netu,abys mi to řekl/a ? A k těm obrázkám. Dáš tam pár obrázku co nosej bejsku a další doplňky a mysliš si jakej si drsňák nebo co? O tom Hip-Hop&Rap a další odvětí není !! Dej sem něco radši čemu rozumís a víc o co go!!

12 AJ AJ | Web | 24. dubna 2010 v 14:59 | Reagovat

maš dobry blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama